Jak wygląda gotowa personalizowana książka?

Najprostsza i najszybsza w realizacji wersja książeczki ma format 210x195 mm. Jest szyta drutem (jak zeszyty), ma miękką, choć nieco twardszą niż środek, i z delikatnym połyskiem personalizowaną okładkę. Wydrukowana cyfrowo na papierze o gramaturze 300gr/m2.

Czas realizacji 2-6 dni roboczych.
Idealnym dodatkiem jest nasze etui na prezent, w cenie 5 zł.

Dodatkowo, książkę możemy wkleić w twardą okładkę. Są to gotowe, niepersonalizowane okładki. Na okładce możemy umieścić naklejkę z tytułem i zdjęciem dziecka.

Czas realizacji 2-6 dni roboczych. Cena książki w tej opcji wzrasta o 15 zł (+ naklejka +10 zł). Opcja EKSPRES skraca czas realizacji.

Sama czynność wklejania polega na tym, że spersonalizowaną książkę wklejamy ostatnią stroną w trzecią stronę twardej okładki. Nie jest to zatem klasyczna twarda oprawa, raczej rodzaj introligatorskiego decocupage.

Możliwe jest również zamówienie książki wykonanej w całości na tekturze. Taka książka ma format 200x200mm, gramatura tektury wynosi 800 gr/m2, rozkładówki są otwierane na płasko, naświetlane na papierze fotograficznym na fotolabie japońskiej marki Noritsu HD. Wysoka jakość gwarantowana!

Czas realizacji wynosi min. 7 dni roboczych. Cena książki w tej opcji wzrasta o 90 zł. Opcja EKSPRES niedostępna.

Wymagającym klientom również oferujemy personalizowaną twardą oprawę zawierającą zdjęcie dziecka oraz tytuł. Środek jest klejony, ma większą ilość stron (24 lub 28) w formacie 210x210mm,, a wydrukowany jest na fotograficznym papierze 200gr.

Czas realizacji 7 dni. Cena książki w tej opcji wzrasta o 30 zł. Opcja EKSPRES niedostępna.

Samodzielne personalizowanie - książka od 79 zł

Szukasz oryginalnego prezentu? Dzięki samodzielnie spersonalizowanej opowieści, ilustrowanej zdjęciami obdarowanego, Twój prezent zostanie zapamiętany na długo.
Możesz nadać osobisty charakter każdej z książek, które znajdziesz na liście Książki do personalizacji. Lista jest dostępna na stronie www.bajkopisarze.pl po kliknięciu Personalizuj i Sklep w pasku menu.

Niezależnie od ilości wstawionych własnych zdjęć oraz zmian w tekście, Twoja książka zawsze będzie kosztować tyle samo (najtańsza wersja w miękkiej oprawie 79 zł + dostawa 9-12 zł).

Wybierz książkę i kliknij button Personalizuj samodzielnie.

Aplikacja wyświetli książkę a po lewej, w panelu, wszystkie fragmenty (kroki), które można spersonalizować. Kroki dotyczą zmian w tekście lub zmian ilustracji.

zmiana tekstowa

Zmień zaznaczony fragment tekstu na najbardziej Ci opowiadający i kliknij button Gotowe. Aplikacja automatycznie przeniesie Cię do kolejnego kroku.
Zawsze możesz powrócić do edycji później.

Jeśli nie chcesz personalizować w danej chwili jakiegoś kroku, możesz go pominąć wybierając
następny z listy. Kroki przez Ciebie spersonalizowane zostaną odznaczone, a pozostałe nie. Do
każdego z kroków możesz wrócić i edytować na nowo.

zmiana ilustracji
W wybranych miejscach książki aplikacja pozwala na zmianę elementu lub całej ilustracji. Najczęściej zaznaczony element możesz zamienić na zdjęcie z własnego dysku (aplikacja automatycznie skaluje je do rozdzielczości właściwej do druku).
W tym celu kliknij button pojawiający się w dymku Z dysku. W wybranych przypadkach możesz też skorzystać z naszych zasobów ilustracji. Wtedy wybierz przycisk Z katalogu
Jeśli wstawiasz własne zdjęcia, warto czasami skorzystać z programów do obróbki: Najciekawsze strony do obróbki zdjęć.

edycja zdjęć i ilustracji
Wybrane zdjęcie lub rysunek możesz skalować do maks. rozdzielczości 300 dpi. Możesz też: wymazać jego część za pomocą gumki, dorysować dodatkowy element, przesunąć, obrócić lub przyciąć. Każdy aktywny element możesz też zmniejszyć do minimalnego rozmiaru 1 piksela. Wówczas będzie niewidoczny.
UWAGA: wstawiane zdjęcia warto rozjaśnić, w przeciwnym razie mogą być zbyt ciemne na wydruku.
Więcej o rysowaniu: Jesteś ilustratorem, rzecz o wstawianiu obrazków i rysowaniu.

zapisywanie

Koniecznie zapisuj co jakiś czas swoją pracę. Pamiętaj również, że w aplikacji nie działa funkcja cofania, możesz cofnąć niezapisany krok, jeśli wyjdziesz z aplikacji.

podgląd

Jeśli chcesz podejrzeć, jak aktualnie wygląda Twoja książka, wejdź na listę swoich książek i kliknij w obrazek wybranej. Podgląd pozwala wyobrazić sobie jak książka będzie wyglądała po wydrukowaniu.

przerwa w pracy

Pracę nad personalizacją możesz przerwać w każdej chwili i wrócić do niej w dogodnym momencie. Książkę znajdziesz, po zalogowaniu, w zakładce Twoje książki.

publikacja

Jeśli personalizacja została zakończona i prezent jest niemal gotowy, wystarczy zlecić jego wydruk, aby radość obdarowanego zobaczyć na własne oczy.
A jeżeli nie czujesz się na siłach, zamów personalizację u nas:)

Oczywiście możesz również pobrać PDF lub pochwalić się książką w portalach społecznościowych oraz na własnej stronie.

Samodzielne tworzenie/wydawanie książek

Tworzenie książek jest bardzo łatwe. Teraz każdy może wydawać książki. Pisz i ilustruj swoją książkę własnymi obrazkami lub zdjęciami. Możesz korzystać także z naszych elementów ilustracyjnych. Zaprojektuj okładkę, zleć wydruk i publikuj w sieci swoją twórczość.
Na początek musisz się zalogować/zarejestrować.

W pasku menu wybierz zakładkę Napisz, a następnie okienku wpisz tytuł swojej książki.
Tytuł można zmienić w każdym momencie pracy nad książką.

Możesz samodzielnie zaprojektować okładkę lub wybrać spośród naszych projektów. Znajdziesz je w katalogu ILUSTRACJE/OKŁADKI.

Pola tekstowe wstawiasz, korzystając z zakładki TEKST. Klikasz button Wstaw pole tekstowe a następnie stronę na której chcesz umieścić dany tekst. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwych stylach oraz metodach formatowania tekstu przeglądnij pomoc Ramki tekstowe i inne tajemnice, czyli panel TEKST

Aby zilustrować swoją opowieść, możesz wykorzystać:
- udostępnione przez nas obrazy,
- zaimportować własne zdjęcia i rysunki
- i/lub po prostu coś narysować za pomocą naszego narzędzia.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat ilustracji zajrzyj do pomocy Jesteś ilustratorem, rzecz o wstawianiu obrazków i rysowaniu.

Jeśli Twoja opowieść będzie się rozrastać w miarę pisania, możesz zawsze dodać kolejne strony lub pozmieniać ich kolejność. Wszystko dostępne w zakładce Kolejność stron.

Uwaga: strony dodają się zawsze po 2 i po dwie 2 przenoszą.

Koniecznie zapisuj, co jakiś czas, swoją pracę. Pamiętaj również, że w aplikacji nie działa funkcja cofania. Jednak możesz cofnąć niezapisany krok, jeśli wyjdziesz z aplikacji.

Pracę nad książką możesz przerwać w każdej chwili i wrócić do niej w dogodnym momencie.
Książkę znajdziesz w zakładce Twoje książki, po zalogowaniu, po kliknięciu Czytaj w pasku menu lub w panelu logowania Moje konto.

Swoją twórczość możesz udostępniać, wydrukować lub zachować dla siebie.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat zajrzyj do pomocy Publikowanie.

Ramki tekstowe i inne tajemnice, czyli panel TEKST

panel tekstowy

Jeśli chcesz treść ubrać w słowa, dajemy Ci do dyspozycji kilka czcionek, które możesz wykorzystać i samodzielnie nimi zarządzać.
Aby korzystać z panelu tekstowego, kliknij button TEKST.

style czcionek

Przygotowaliśmy trzy standardowe style: czcionkę do tekstu podstawowego oraz dwa typy nagłówków.

parametry stylu

Możesz dowolnie zmieniać parametry istniejącego stylu albo stworzyć własne nowe style. Wystarczy kliknąć button Zarządzaj stylami.

zarządzaj stylami

Aby zmienić istniejące style, kliknij wybrany i zmień te parametry, które Cię interesują. Każde ustawienie zostanie zapamiętane, nie musisz go każdrorazowo zapisywać.
Tworząc styl możesz zmieniać krój czcionki, jej rozmiar, styl litery, interlinię, czyli wysokość wiersza, układ tekstu oraz jego kolor.

własne style

Jeśli chcesz stworzyć własny styl, kliknij button Utwórz nowy styl. Na liście pojawi się nowy button, któremu możesz nadać nazwę.

własne style cd.

Kliknij go, zmień nazwę stylu oraz ustaw parametry w dogodny dla siebie sposób.
Uwaga: dany styl obowiązuje tylko wewnątrz aktualnie otwartej książki oraz dotyczy wszystkich pól, w których go użyjesz.
Jeśli w każdym polu tekstowym chcesz wykorzystać np. tę samą czcionkę w tym samym kolorze, ale w innym rozmiarze, musisz stworzyć kolejne style.

pole tekstowe

Aby utworzyć pole tekstowe na wybranej stronie, wybierz styl tekstu, kliknij button Wstaw pole tekstowe, a następnie kliknij w wybraną stronę i rozpocznij pisanie.

edycja pola tekstowego

Aby edytować dowolne pole tekstowe wykorzystaj panel znajdujący się w prawym górnym rogu. Jeśli najedziesz kursorem na wybraną ikonę, dowiesz się co możesz zrobić.

edycja tekstu

Aby edytować tekst wystarczy kliknąć piórko.Pole tekstowe możesz usunąć. Możesz również ustawić jego położenie względem pozostałych warstw (np. zdjęć, obrazków) wykorzystując przyciski przenieś na wierzch lub przenieś pod spód.

przenoszenie pól tekstowych

Pole tekstowe możesz przesuwać między dwiema stronami na rozkładówce (w poziomie), nie możesz go przenieść na stronę znajdującą się powyżej lub poniżej aktualnej strony.
Jednak aby przenieść tekst niżej musisz, skopiować treść wybranego pola, na stronie poniżej utworzyć nowe pole i wkleić tekst.

zapisywanie

Koniecznie zapisuj, co jakiś czas, swoją książkę. Podczas pracy możesz dowolnie edytować teksty i style, zmieniając ich położenie oraz zawartość.

Jesteś ilustratorem, rzecz o wstawianiu obrazków i rysowaniu

ilustrowanie
Własny tekst można zilustrować na wiele sposobów:
- możesz stworzyć ilustrację z elementów, które dla Ciebie przygotowaliśmy
- możesz załadować do książki własne ilustracje lub zdjęcia w formacie .jpg lub .png
- możesz coś narysować w naszej aplikacji
- możesz połączyć wszystkie te opcje, czyli wstawić własne zdjęcie, dodać element z naszej bazy, a na koniec coś dorysować lub wymazać niepotrzebny fragment.

bajkopisarska baza elementów

Jeśli chcesz wykorzystać naszą bazę elementów, znajdziesz ją, klikając, button Ilustracje, następnie Wstaw ilustracje.

katalogi z elementami

Wybierz z dostępnych katalogów ten, którego zawartość Cię interesuje, lub poszukaj w tagach, np. w katalogu krajobrazy znajdziesz elementy krajobrazu.

wybór obrazka

Kliknij wybrany obrazek, a następnie kliknij stronę, na której ten element, chcesz umieścić.

kolaże

Do stworzenia jednej ilustracji możesz wykorzystać kilka elementów, możesz też dodać własną ilustrację, zdjęcie lub obrazek.

Masz do dyspozycji następujące funkcje:

- wybieranie miejsca na stronie: klikając na wybrany element, a następnie trzymając lewy przycisk myszy, umieszczasz element w wybranym miejscu

- skalowanie: klikasz na element, chwytasz myszką za kwadrat w rogu lub na boku elementu. Zmniejszasz lub powiększasz.Każdy element możesz skalować (do maksymalnego rozmiaru 300 dpi)

- obracanie: chwytając myszką za kółko powyżej obrazka obracasz elementem wokół jego osi

- przycinanie: klikasz ikonę przycinania, a następnie chwytasz myszką za niebieski kwadrat na boku lub rogu wybranego elementu i przesuwasz do wybranej pozycji. Jeśli przycięcie jest odpowiednie, kliknij ikonę w prawym, górnym rogu.

- układanie warstw: do odpowiedniego skomponowanie elementu służą również przyciski „na spód” i „na wierzch”. Dzięki nim przesuwasz element na dalszy plan lub umieszczasz go na pierwszym.

własne ilustracje

Jeśli tekst zamierzasz zilustrować własnymi zdjęciami lub uprzednio przygotowanymi pracami (rysunkami, kolażami itd.), kliknij button Załaduj obraz z dysku, wybierz obrazek lub zdjęcie, a następnie kliknij stronę, na której ten element, chcesz umieścić. Wstawiony obrazek możesz uzupełnić dorysowując kilka elementów, możesz go przyciąć, skalować, obracać, komponować z innymi elementami (przesuwać nad i pod inne elementy), jak opisaliśmy na poprzednich slajdach.

rysowanie

Ilustrację lub jej fragment także możesz samodzielnie narysować. W tym celu wybierz button Narysuj. Następnie wybierz stronę, na której zamierzasz rysować i w nią kliknij.

narzędzia do rysowania


Wybierz narzędzie: piórko lub ołówek oraz jego grubość i kolor. Już możesz rysować, a także wymazywać fragmenty swojego dzieła.

rysunki na warstwach i zapamiętywanie

Ilustrację można też tworzyć na warstwach, dzięki temu możesz później dowolnie je ustawiać, ewentualnie usunąć niechciany element. Aby tak postępować, klikaj Gotowe po skończonym etapie, a nową część rozpoczynaj poza ramką istniejącej. Jeżeli coś się nie uda, możesz zrezygnować, z niezapamiętanego rysunku. Po prostu kliknij Anuluj.

gotowa ilustracja

Gotową ilustracją możesz dowolnie zarządzać (przesuwać, przycinać, obracać, itp. Możesz też zawsze coś dorysować lub wymazać. Kliknij odpowiednią ikonkę i postępuj, jak przy rysowaniu.
Pamiętaj, że ilustrację możesz przesuwać między dwiema stronami na rozkładówce (w poziomie).
Nie zapomnij zapisać swojej pracy.

Publikowanie

Własne książki można publikować na wiele sposobów:
- w postaci linku (przekazujesz go tylko wybranym znajomym)
- poprzez upublicznianie na stronie bajkopisarzy (a także własnej) oraz przez udostępnienie linku w portalach społecznościowych
- drukując dowolną liczbę egzemplarzy
- pobierając plik PDF
- możesz też książkę zachować tylko dla siebie.

drukowanie

Kliknij button Zamów wydruk znajdujący się w prawym górnym rogu okna odczytu Twojej książki lub w panelu aplikacji.
Przeczytaj uważnie informacje dotyczące druku Twojej książki oraz wybierz opcje dodatkowe, jeśli chcesz. Następnie dodaj książkę do koszyka!
Cena Twojej książki zależy od ilości stron. Przykładowa książeczka 8-stronicowa (minimalna objętość) kosztuje 30 zł, każda kolejna rozkładówka (1-4 strony) to koszt 15 zł.

książka w pliku PDF

Aby pobrać PDF z własną książką, wystarczy kliknąć Pobierz PDF, a wygenerowany plik zapisać na własnym dysku. Na razie tę usługę oferujemy za darmo!

udostępnianie

Książkę możesz opublikować w portalu bajkopisarze.pl klikając w panelu znaczek Publicznie
lub
możesz przesłać link do swojej książki wybranym znajomym.

Aby opublikować książkę na innych stronach musisz:
- udostępnić książkę na stronach bajkopisarzy.pl
- wejść w podgląd opublikowanej książki i skopiować kod html dostępny w okienku
- umieścić kod html na swojej stronie.

Swoją twórczością możesz również pochwalić się na stronach FB, Pinterest i Google+.

Potwór Śmieciotwór, czyli jak zrobić obraz z butelki

Do stworzenia obrazu będą Ci potrzebne:
- nożyczki
- klej
- pędzle
- kilka farb (najlepiej akrylowych)
- butelka po wodzie mineralnej lub innym napoju, najlepiej przezroczysta
- kartka grubego papieru lub tektura

Z butelki należy odciąć dno. Proponujemy, aby było wysokości ok. 7 cm. Jeśli jednak chcesz wycinać na brzegu wzór (ząbki lub płatki kwiatów), to można denko odciąć na wysokości 10 cm.

Jeśli uruchomisz wyobraźnię, z denka powstaje piękny kwiat...

Najpierw jednak trzeba go za pomocą kleju przymocować w wybranym miejscu do kartki.

Dobrze przemyśl kompozycję swojego obrazu, tak, aby "kwiat" został przyklejony we właściwym miejscu.
Możesz też wcześniej przygotować całą kompozycję i zostawić miejsce na butelkowy kwiat...

Przyklejony kwiat należy pomalować, warto też uzupełnić kompozycję (jeśli nie zrobiłaś/eś tego wcześniej).

Kwiatu pozwól chwilę poschnąć...

Piękny obrazek możesz komuś podarować lub powiesić w pokoju na ścianie.

Potwór Śmieciotwór, czyli na co przerobić ubranie

Materiał ze starej sukienki, spodni lub koszuli można zamienić w coś przydatnego i fajnego. Można np. przygotować poduszeczki zapachowe, wypełnione lawendą, suszoną różą lub ziołami.

W tym celu potrzebujesz:
- materiał
- nożyczki
- igłę
- odpowiednie nici

Aby zabezpieczyć się przed snuciem nitek z materiału, możesz zastosować szew podwójny. Najpierw przeszyj przygotowany materiał po prawej stronie. Pamiętaj, aby jeden bok zostawić niezaszyty.
Warto również tak wycinać kształty z materiału, aby wykorzystać istniejące zszycia:)

Następnie przewróć materiał na lewą stronę, wygładź i wyrównaj i ponownie przeszyj.

Poduszeczkę wypełnij wybranym zapachem.

Teraz możesz zaszyć poduszeczkę w dowolny sposób. Możesz użyć ozdobnej nitki lub tej samej, co poprzednio.

Taką poduszeczkę można np. umieścić w szafie. Lawendowa, oprócz przyjemnego zapachu, dobrze chroni przed molami.

Potwór Śmieciotwór, czyli co zrobić z butelkami po szamponie

Aby z butelek po szamponie zrobić flakon, potrzebujesz:
- akrylowej farby
- pędzla
ewentualnie: zmywacza do paznokci

Najpier zdejmij z butelek wszelkie naklejki.

Jeśli na butelce zostały ślady kleju, warto je usunąć. Wykorzystaj w tym celu zmywacz oraz waciki kosmetyczne.

Pomaluj powierzchnię na wybrany przez siebie kolor. Żeby się nie pobrudzić, odczekaj aż wyschnie jedna strona i dopiero maluj drugą.
Jeśli butelka jest okrągła możesz umieścić w butelce patyk lub długi pędzelek. Wówczas trzymasz butelkę , jak lód na patyku i malujesz:)

Na końcu pomaluj denko i poczekaj aż całość wyschnie.

Do gotowego flakonu, wstaw swoje ulubione kwiaty.

Blog

Skontaktuj się z nami:

Booksle