Ekokonkurs
Ekokonkurs - Lenka i Kuba na tropie
Projekt aktywny:

Scenariusze już dostępne!

Przygotowaliśmy propozycje zajęć warsztatowych z dziećmi. Są one skorelowane z opowiadaniami, które już wkrótce w wersji książkowej dotrą do przedszkoli i szkół biorących udział w konkursie.

Plik zawiera propozycje warsztatów oraz linki do dodatkowych materiałów. Wszystkie linki w scenariuszu są aktywne, zatem można sprawnie dotrzeć do proponowanych materiałów. Życzymy wielu ciekawych warsztatów, które utrwalą wśród dzieci wiedzę dotyczącą cirrcular economy oraz uwrażliwią je na problemy związane z ekologią.

SCENARIUSZE

Ekokonkurs, czyli Lenka i Kuba na tropie

Program aktywnej edukacji ekologicznej dzieci do 9 roku życia.
Obejmuje konkurs na ilustracje oraz dystrybucję 2000 egzemplarzy bezpłatnych książek do wszystkich przedszkoli i szkół (z województwa małopolskiego), które zostaną objęte projektem i przystąpią do konkursu. Ma na celu podniesienie wiedzy i świadomości ekologicznej, a w szczególności dotyczącej cirrcular economy, czyli wielokrotnego używania rozmaitych surowców.

Szczegóły projektu

dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z Małopolski do lat 9, którzy wezmą udział w konkursie na ilustracje.

konkursowe ilustracje należy przesłać do 20 września 2016 r. Bezpłatne książki ilustrowane konkursowymi pracami zwycięzców będą dostarczane w październiku 2016 r.

2000 uczniów małopolskich przedszkoli i szkół podstawowych otrzyma bezpłatne egzemplarze książki, udostępnione będą materiały edukacyjne mające na celu wzmocnienie świadomości oraz kompetencji dotyczących dbania o własne otoczenie oraz tzw. cirrcular economy, takie jak: ekologiczne memory, zagadnienia do rozmowy, propozycje scenek rodzajowych, warsztaty plastyczne oraz linki do wartościowych filmów i materiałów edukacyjnych

organizatorem jest wydawnictwo książek personalizowanych bajkopisarze.pl Papier na książkę dostarczyła firma Arctic Paper, wsparcie promocyjne zapewnia portal Bliżejprzedszkola.pl, Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

"Materiały do pobrania

Pobierz:

Scenariusze warsztatów Wyniki konkursu Memory Opowiadania

Zobacz też:

Regulamin konkursu Szczegółowy opis projektu Lista zakwalifikowanych
Papier na książkę otrzymaliśmy od Arctic Paper Wspiera nas Blizej Przedszkola
Grę Carcassonne ufundował Bard Centrum Gier
Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. WFOSIGW
Blog

Skontaktuj się z nami:

Booksle