Produkty personalizowane – moda czy pomysł na niepowtarzalny prezent?

Produkty personalizowane na dobre zagościły w naszych domach. Chyba każdy z nas ma w domu coś niepowtarzalnego z dedykacją, napisem, grawerem. Chociażby pamiątkowy kubek z ważną datą czy imieniem, kalendarz ze zdjęciami najbliższych, bransoletkę z imienną zawieszką, maskotkę z wyhaftowanym imieniem czy też książkę, której bohaterem jest nasze dziecko a jego zdjęcia zostały wkomponowane w ilustracje.
pcq
Skąd wzięła się niezwykła popularność tego typu prezentów? Są raczej kosztowne, wymagają zaangażowania, czasu i niejednokrotnie cierpliwości ze strony ofiarodawcy. Skąd ta potrzeba w czasach, gdy na wyciągniecie ręki są oferty gotowych towarów, dostępnych od zaraz.
Z jednej strony to na pewno sentyment i tęsknota. Niemal wszyscy pamiętamy pracowicie wyklejane laurki, malowane flakony z butelek po mleku, dziergane na drutach szaliki… Ile było radości z małych, ale własnoręcznie zrobionych rzeczy, a zachwyt na twarzy obdarowanych – bezcenny!
Z drugiej strony w dobie łatwo osiągalnych, często pięknych i wartościowych, ale masowych dóbr, poszukujemy rzeczy niecodziennych, niepowtarzalnych i naznaczonych indywidualizmem. Takich, które ktoś wykonuje specjalnie dla kogoś. I pracując tylko poświęca czas dla konkretnej osoby. Z pewnością największą przysługę i reklamę personalizowanym prezentom zrobiła Wisława Szymborska, której wyklejanki i kolaże są sławne prawie jak jej poezja.

Jak przygotować spersonalizowany prezent?
Możemy zrobić to sami, jak Wisława Szymborska, albo wykorzystać gotowe wzory, które oferują portale specjalizujące się w personalizowanych produktach.

Zatem do dzieła!
Blog

Skontaktuj się z nami:

Booksle