Z kamienia i historii. Konkurs na eprzewodniki o zamkach Małopolski.

Patronat Honorowy Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego



KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Lista nagrodzonych eprzewodników:
O Zamku Żup Krakowskich opowiada Klaudia i jej rycerska gwardia
Dwór Obronny w Szymbarku
Zamki jak z bajki, czyli o zamkach Małopolski
Zamek Pieskowa Skała
Bajka o Smoku Wawelskim
Księżniczka Wiktoria i Rycerz Jakub
Niedzica Dawniej i Dziś
Po prostu o zamkach w Małopolsce
Zamki Małopolski
Biała Dama na Zamku w Korzkwi
Królewna Antonia
Nasze Królewskie Niepołomice

Jury postanowiło uhonorować specjalnym wyróżnieniem panią Kazimierę za entuzjazm w tworzeniu aż 12 eprzewodników. Dzięki temu sportretowała 12 zamków Małopolski.

Wszystkich autorów wraz z nauczycielami oraz rodzicami zapraszamy n ana uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu na eprzewodniki po zamkach Małopolski, która odbędzie się w dniu 23 października 2015 r. o godzinie 11.30 na stoisku A53 (Klubokawiarni Cafe Szafe) na Targach Książki w Krakowie.

Wszystkie eprzewodniki można oglądać w GALERII.

Kto mógł wziąć udział?


Każdy podróżnik, obieżyświat, odkrywca. Duży i mały. Szczególnie zapraszamy niepełnosprawnych wraz z rodzinami.

Do kiedy?


Konkurs trwał od 15 czerwca do 10 października 2015 roku.

Jakie nagrody?


Co miesiąc, nagradzamy jeden eprzewodnik wydrukiem, a dla biorących udział w konkursie przygotowaliśmy także 13 kolorowych zegarków Timemaster, 32 książki z Wydawnictwa Otwarte, gry i układanki edukacyjne od Centrum Metody Krakowskiej, gry planszowe od firmy TACTIC oraz gadżety ufundowane przez zamki Małopolski.

A jak się do tego zabrać?


Tworzenie eprzewodnika to trochę jak zabawa klockami. U nas tymi klockami są gotowe ilustracje i zdjęcia, trzeba je tylko poskładać w książkę. Poznaj nasze wskazówki, zapoznaj się z regulaminem konkursu i ... dobrej zabawy. Na koniec, wypełnij i wyślij do nas formularz rejestracyjny.




Zacznij tworzyć! Wejdź tutaj i kliknij NAPISZ w górnym menu
lub
personalizuj mini eprzewodnik. Po wejściu na stronę z książką kliknij PERSONALIZUJ SAMODZIELNIE w prawym górym rogu.


Personalizuj mini eprzewodnik. Po wejściu na stronę z książką kliknij PERSONALIZUJ SAMODZIELNIE w prawym górym rogu.



Dodatkowe pliki do pobrania:
Regulamin konkursu
Prawa autorskie do zdjęć

O PROJEKCIE



Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Małopolski oraz całej Polski, ze szczególnym naciskiem na dzieci i młodzież, w tym niepełnosprawnych, do zainteresowania się historią oraz aktualnymi losami zamków Małopolski. Poprzez tworzenie własnych, indywidualnych przewodników zapraszamy do głębszego poznania zagadnienia oraz kreatywnych wycieczek plenerowych po Małopolsce. Istotnym elementem naszych działań jest integracja i aktywizacja osób niepełnosprawnych, w szczególności dzieci i ich rodziców. Pragniemy zachęcić tę grupę do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym regionu , na równi z osobami pełnosprawnymi – do poznawania Małopolski, do podnoszenia własnych kompetencji multimedialnych oraz do rozwijania kreatywności.

W naszej bazie zdjęć oraz ilustracji wykonanych przez Annę Kaszubę-Dębską znajdują się wizerunki renesansowych rezydencji w Pieskowej Skale, Niepołomicach i Suchej Beskidzkiej, najpiękniejszy zamek nad jeziorem Czorsztyńskim w Niedzicy, późnogotycki zameczek w Dębnie, palazzo in fortezza w Nowym Wiśniczu, siedzibę rycerską w Korzkwi, ruiny warowni Tenczyn w Rudnie, kasztel w Szymbarku czy rozebrany przez poszukiwaczy skarbów zamek w Dobczycach.



Organizator:






Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn Małopolska Gościnna


Patroni:




Podziękowania dla:


Zamki Małopolski:


Blog

Skontaktuj się z nami:

Booksle